בדיקות ראיה למשרד הרישוי בחיפה

בדיקות ראיה למשרד הרישוי בחיפה

החל מהראשון בינואר 2012 כל בעל רישיון נהיגה שמלאו לו ארבעים שנה וצריך לחדש את רישיון הנהיגה חייב לעבור בדיקות ראייה כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה. כשלושה חודשים לפני מועד החידוש של רישיון הנהיגה יקבל כל נהג הודעה אישית ממשרד הרישוי המחייבת אותו בבדיקת ראיה לפני חידוש הרישיון. את הבדיקה רשאי לבצע רק אופטומטריסט מורשה מטעם משרד הרישוי. אופטיקה פנורמה נבחרה כאחד המכונים המורשים לבצע בדיקות ראיה לחידוש הרישיון. קיבלתם הודעה ממשרד הרישוי, צרו קשר עם אופטיקה פנורמה, והצטרפו אל תושבים רבים בחיפה והסביבה שכבר נהנו מבדיקה מקצועית, משירות אדיב ומיחס חם ואישי.

בדיקות ראיה למשרד הרישוי – מי צריך לעבור את הבדיקה?

  • כל נהג מעל גיל ארבעים המעוניין לחדש את רישיון הנהיגה צריך לעבור בדיקת ראיה אחת לעשר שנים.
  • נהגים מעל גיל שבעים מחויבים בבדיקה רפואית ובבדיקת ראייה אחת לחמש שנים.
  • נהגים שמלאו להם שמונים שנה מחויבים בבדיקה רפואית ובבדיקת ראייה אחת לשנתיים.
  • נהגים מקצועיים מעל גיל שישים מחויבים בבדיקה רפואית ובבדיקת ראיה אחת לחמש שנים. מעל גיל שבעים הם מחויבים בבדיקת ראיה ובבדיקה רפואית אחת לשנתיים.

בדיקת ראיה למשרד הרישוי בחיפה – חמישה דברים שחשוב לדעת

מטרות הבדיקה היא לאתר נהגים הסובלים מליקוי ראיה, מירידה בחדות הראיה ומצמצום שדה הראיה, גורמים המשפיעים באופן משמעותי על היכולת של הנהגים להבחין בסכנות הפוטנציאליות האורבות בכביש ועל הסיכוי להיות מעורבים בתאונות דרכים.

לפי החוק רק רופא עיניים או אופטומטריסט מורשה מטעם משרד הבריאות מוסמך לבצע את הבדיקה. הבדיקות למשרד הרישוי מחייבות שימוש במכשיר סטנדרטי בן לאומי, טיטמוס, המאפשר בדיקות מקצועיות ומדויקות של חדות הראיה, כפל הראייה ושדה הראייה.

שדה הראיה כולל את כל מה שאנו רואים במבט ישיר. כאשר אנו מביטים בדמות הניצבת מולנו אנו רואים את תווי פניו באופן ברור, ברקע אנו רואים גם את פלג גופו העליון ובראייה מעורפלת יותר אנו רואים גם את הנוף מסביב. גודל שדה הראיה נמדד במעלות, שדה ראיה תקין הוא שדה ראיה בן מאה וארבעים עד מאה וחמישים מעלות, כאשר שדה הראיה יורד לעשר מעלות או פחות, האדם נחשב לעיוור.

בעת בדיקת שדה הראיה העין שאינה נסדקת שאינה מכוסה, הנבדק מניח את ראשו על משענת סנטר מול המכשיר הבודק  ונדרש להסתכל על אור קטן וקבוע בלי להזיז מבט. בעת שהנבדק מסתכל על האור הקבוע נדלק אור בודד במקומות ובכיוונים שונים והנבדק מתבקש ללחוץ על הכפתור בכל פעם שהוא מבחין באור. במשך הבדיקה האור נדלק בעוצמות שונות, כל שהבדיקה מתקדמת העוצמה פוחתת עד שאי אפשר לראות את האור.

בבדיקת חדות הראיה מתבקש הנבדק לזהות אותיות ומספרים ממרחק סטנדרטי. ככל  שהמספרים והאותיות שמזהה הנבדק קטנים יותר, כך חדות הראייה גבוהה יותר.

צרו קשר וקבלו בדיקת התאמה ללא התחייבות

צוות אופטיקה פנורמה
דילוג לתוכן