משקפי ראייה

משקפי ראייה – אביזר רפואי עם טאץ' אופנתי

משקפי ראייה הם אביזר שהרכבתו משפרת את ראייתו של המרכיב אותם. משקפיי ראיה הן אביזר רפואי המאפשר לנו ראייה חדה, ברורה ונוחה, אך הם גם אביזר אופנתי אשר מונח לנו על הפנים, אביזר המבטא את האישיות שלנו ויוצר את הרושם הראשוני בכל מפגש עם
אנשים חדשים. התאמה של משקפי ראייה הם התפקיד של אופטומטריסט שקיבל רישיון ממשרד הבריאות. את משקפי הראייה יש להתאים על פי אורח חייו של הלקוח וצרכיו הייחודיים.

ב"אופטיקה פנורמה" עוסקים בהתאמה ובמכירה של משקפי ראייה שנים רבות, משנת 1991. הודות לניסיון ולידע הנצבר בשנות העבודה הרבות, ב,אופטיקה פנורמה" ידעו להתאים לכם משקפי ראייה שיתנו מענה הן לבעיה הרפואית והן לפן האופנתי.

מהו ליקוי ראייה ואילו עדשות מתאימות לכל סוג של ליקוי?

ליקויי ראייה מוגדרים כאשר קרן האור אינה מתמקדת על הרשתית וגורמת ליצירת תמונת ראייה מעוותת או מטושטשת. ליקוי ראייה נוצר כתוצאה מתפקוד לקוי של אחד מהאיברים המשתתפים בבניית תמונת הראייה, הקרנית, הרשתית, הזגוגית, העדשה או עצב הראייה.
יש מספר ליקויי ראייה בולטים, מיופה, היפראופיה וצילינדר.

מיופה הוא מצב של קוצר ראייה, מצב שבו קרני האור גלגל העין ארוך יותר מהרגיל וקרני האור ממוקדות לפני הרשתית. במצב זה רואים טוב יותר מקרוב, אך הראייה למרחוק אינה טובה. משקפיים עם עדשות מינוס מכוונות את קרני האור אל הרשתית.

היפראופיה זהו מצב של רוחק ראייה, מצב שבו קרני האור ממוקדות מאחורי הרשתית והעין קצרה מדי. במצב זה עצמים קרובים נראים מטושטש ועצמים רחוקים נראים ברור. משקפיים בעלות עדשות פלוס מכוונות את קרני האור לרשתית.

צילינדר הוא ליקוי הנוצר בשל שבירת האור בשני מוקדים שונים, אנשים לוקים בצילינדר סובלים מראייה מטושטשת ומעיוות של דמויות. משקפיים עם עדשות צילינדר מכוונות את קרני האור לרשתית.

משקפיי ראייה – על הבדיקה ועל ההתאמה

בדיקת ראייה מקצועית היא המפתח להתאמה מוצלחת של משקפי ראייה. כדאי להגיע אל הבדיקה עם זוגות המשקפיים הישנים על מנת לאפשר מעקב אחרי השינויים במצב הראייה. שינויים משמעותיים המתרחשים בתוך זמן קצר עלולים להעיד על בעיהרפואית.
כאשר בוחרים משקפי ראייה יש למסור לאופטומטריסט נתונים חיוניים כמו הרגלי קריאה, מרחק עבודה מהמחשב, אופי העבודה ותחביבים מיוחדים כמו נגינה, תפירה ועוד . בהתאם לתוצאות הבדיקה ולנתונים שמסר הלקוח יוכל האופטומטריסט לבצע התאמה מדויקת של
משקפי הראייה.

חשוב מאוד שהמשקפיים יישבו בצורה נוחה על הפנים ויתאימו לאופי העבודה כדי שלא יהוו מטרד. חשוב לדעת כי משקפיים שאינן מונחות היטב על הפנים עלולות לגרום לכאבי ראש.

את המסגרת של המשקפיים יש להתאים למבנה הפנים. לפנים עגולות תתאים מסגרת מלבנית או מוארכת, לפנים ארוכות תתאים מסגרת עם קווים עגולים ולבעלי עור רגיש או בעלי זיעה חומצית מומלץ לרכוש מסגרת טיטניום או מסגרת מפלסטיק.

צרו קשר וקבלו בדיקת התאמה ללא התחייבות

74e13e83-9518-47b0-864e-20f1bdae34b7
דילוג לתוכן