משקפיים מולטיפוקליים

משקפיים מולטיפוקליים – לאיכות הראייה ולנוחות מרבית לאורך כל שעות היום

משקפיים מולטיפוקליים הם משקפיים בעלי עדשות מולטיפוקל, עדשות רב מוקדיות, המקנות למרכיבים אותם מיקוד ליותר מאשר מרחק אחד. משקפיים מולטיפוקליים שונים ממשקפים רגילים, בעוד המשקפיים הרגילים ממקדים את הראייה למרחקים מסוימים, קרוב או רחוק, בהתאם לצרכים ולסוג העדשות, משקפיים מולטיפוקליים מספקים מיקוד למספר מרחקים ומתאימים במיוחד לאנשים הנאלצים להשתמש במשקפיים נפרדים לקריאה ולראייה מרחוק. התאמת עדשות מולטיפוקליות הוא תהליך מורכב הדורש ציוד מיוחד, ניסיון ומיומנות רבה.

ב"אופטיקה פנורמה", חנות אופטיקה בחיפה, צברו ניסיון רב בהתאמת העדשות באופן אישי ומדויק לכל לקוח. צרו קשר והצטרפו אל אינספור הלקוחות המרוצים.

משקפיים מולטיפוקליים – שישה דברים שצריך לדעת

  • עדשות מולטיפוקל מחליפות את הצורך בשימוש בשתי זוגות משקפיים, אחד לראייה מרחוק ואחד לקריאה. בשל השינויים הראייתיים החלים לאחר גיל ארבעים, ולפעמים אפילו לפני כן, ובשל השימוש הרב במסכים דיגיטליים גובר הצורך בשימוש בעדשות מולטיפוקליות. העדשות מאפשרות ראייה נינוחה גם לאחר שעות רבות ומאומצות.
  • משקפיים מולטיפוקליים בנויים ממספר עדשות. בחלק העליון של המשקפים תהיה בדרך כלל עדשה המיועדת לראייה מרחוק ובחלק התחתון תהיה העדשה המיועדת לקריאה. בין העדשות יש טווח ביניים קצר המספק מיקוד לטווח בינוני ומאפשר מעבר נוח בין אורכי המוקד השונים. במקרים מסוימים יש אפשרות לשנות את המבנה של המשקפיים בהתאם לבקשת הלקוח על פי צרכיו הייחודיים.
  • התאמת עדשות ראייה מולטיפוקליות הוא תהליך מורכב הדורש ניסיון ומיומנות רבה.
  • לפני התאמת העדשות חשוב לעבור בדיקת ראייה יסודית ומקצועית על ידי אופטומטריסט מקצועי בעל רישיון ממשרד הבריאות. האופטומטריסט חייב לבצע את התאמת העדשות באופן אינדיבידואלי לכל מטופל בהתאם לתוצאות הבדיקות ומתוך התחשבות בעיסוק של המטופל ובצרכיו. רק התאמה מקצועית המלווה בציוד ייעודי תענה על כל צורך ודרישה ותיתן מענה אופטימאלי לכל אדם.
  • חשוב להיות מודעים לכך שלמשקפיים מולטיפוקליים יש פרק זמן להסתגלות בשל הצורך להרגיל את העין במעבר בין מוקדי הראייה השונים, אך לאחר תקופת הסתגלות קצרה ייהנו המטופלים מהנוחות של המשקפיים וסביר להניח כי הם לא יהיו מוכנים לחזור אל משקפיים הרגילים שאינם בעלי עדשות רב מוקדיות. בשנים האחרונות, הודות לטכנולוגיה המתקדמת ההסתגלות לעדשות רב מוקדיות הרבה יותר קלה ומהירה.
  • לא מומלץ לחסוך בעת קניית עדשות מולטיפוקליות. העדשות היקרות נחשבות לעדשות טובות יותר המספקות ראייה חדה וברורה עם מינימום עיוותים, לעומתן עדשות זולות עלולות להעניק איכות ראייה הרבה פחות טובה. כדאי לרכוש עדשות מולטיפוקליות מחברות ממותגות ומוכרות.

צרו קשר וקבלו בדיקת התאמה ללא התחייבות

צוות אופטיקה פנורמה
דילוג לתוכן