התאמת עדשות מגע עושים באופטיקה פנורמה!

אנו באופטיקה פנורמה מתמחים בהתאמת עדשות מגע מכל הסוגים. האופטומטריסטים המנוסים והציוד האופטלמי המתקדם בעולם מאפשרים לנו להעניק לכל לקוחותינו את הייעוץ המדויק ביותר ואת הפתרונות המתאימים ביותר בכל הנוגע לעדשות מגע רכות או קשות, והן במתן פתרונות ראיה מתקדמים לבעלי מחלות קרנית (ביניהן: קרטוקונוס, השתלות קרנית ויובש כרוני) על ידי התאמת עדשות מגע טיפוליות מיוחדות.

 

עדשות מגע – כל מה שצריך לדעת

עדשות מגע הן צמד עדשות אופטיות דקות, המונחות ישירות על גבי קרנית העין. עדשות מגע מיועדות לתיקון הראייה כתחליף להרכבת משקפי ראייה, עדשות מגע ממלאות בדרך כלל תפקיד זהה לזה של משקפיים בתיקון ראייה, אולם יתרונן בכך שהן קלות משקל וכמעט בלתי נראות .

עדשות המגע נחלקות לשני סוגים עיקריים עדשות מגע רכות ועדשות מגע קשות.

עדשות מגע סקלרליות/ נושמות עדשות מפולימר קשיח, בעלות חדירות חמצן גבוהה, הן מכונות "עדשות קשות נושמות". גודלן במרבית המקרים עד 10 מ"מ (קטנות יחסית). בדר"כ מתאימים אותן במקרים בהם קיימת בעיה רפואית/אופטומטרית שלא מאפשרת התאמה של עדשות מגע רכות, לדוגמה: צילינדרים גבוהים במיוחד, יובש כרוני, אלרגיה לעדשות מגע רכות או במקרים של קרנית אי-רגולרית (קרטקונוס).

עדשות מגע רכות – עשויות מפולימר מיוחד המכיל מים ובכך משתלב היטב על פני קרנית העין. העדשות הרכות מאפשרות מעבר גבוה של חמצן אל העדשה והקרנית כיוון שהן ספוגות בנוזלים. כמו כן, הן נחשבות נוחות ומתאימות לפעילויות ספורטיביות, לפעילויות שטח ולטיולים. יתרון מרכזי נוסף, הוא שבזכות טכנולוגיית החומרים המתקדמים שממנה מייצרים את עדשות המגע, אפשר כיום להתאים עדשות מגע מגיל צעיר במיוחד מה שלא היה אפשרי בעבר.

סוגי עדשות מגע רכות:

עדשות קבועות לשימוש יומי – עדשות אלו דורשות ניקוי וחיטוי יומי ומיועדות לשימוש מקסימלי של כשנה. עדשות מגע קבועות קיימות: כעדשות טוריות לטיפול באסטיגמטיזם (צילינדר), עדשות מולטיפוקליות לראייה למרחק ולקריאה גם יחד ועדשות קוסמטיות (עדשות צבע).

יתרונן של העדשות הקבועות הוא שאפשר להתאימן לכל עין לפי הנתונים המדויקים שלה, בקוטר קימור, או הרכב כימי שונה, לפי המבנה המיוחד לה ורגישותה, וזאת בניגוד לעדשות מגע חד פעמיות שמיוצרות במודל קבוע שלא ניתן לשינוי.

חסרונן הוא בצורך בניקוי וחיטוי יום-יומי ולכן אינו מומלץ לילדים וכן בשונה מעדשות מגע חד פעמיות עדשות קבועות אינן מיוצרות מחומרי הגלם המתקדמים ביותר (סיליקון הידרוג'ל), מה שעלול לגרום לעליה בשכיחות ליובש ואי נוחות במהלך הרכבה ממושכת ויום-יומית .

עדשות מגע חד פעמיות – דומות באופיין לעדשות הקבועות, אך הן דקות יותר ואחידות במידתן. כפי ששמן מרמז, הן משמשות לתקופות קצרות: יומי, דו-שבועי, חודשי ועד לשלושה חודשים. בעוד עדשות חדות פעמיות יומיות המורכבות בבוקר ונזרקות בערב הייתה זקוקה לטיפול, עדשות לשימוש ממושך יותר (מעבר ליום אחד) עדיין זקוקות לטיפול היום-יומי אך בדרך כלל פשוט יותר מאשר בעדשות קבועות. העדשות קיימות גם כעדשות מגע טוריות לטיפול בצילינדר, כעדשות מולטיפוקליות חודשי/יומי ועדשות מגע קוסמטיות.

יתרונות עדשות יומיות:

  • מתאימות לאנשים אלרגיים – אין צורך בתמיסות ניקוי המכילות חומרים משמרים.
  • הרכבה ספורדית – מי שרוצה להרכיב רק לאירועים מסוימים
  • אנשים עם נטייה לדלקות עיניים.
  • רחיצה בים או בבריכה – אין צורך לחטא לאחר השחייה.

 

 

חסרונות עדשות יומיות:

  • העדשות דקות יותר ולכן הרכבתן קשה יותר למתחילים.
  • העדשות מיוצרות במידות סטנדרטיות בלבד, לכן במקרים מורכבים לא ניתן להתאימן בצורה אופטימלית.
  • עלות השימוש בהן יקרה יותר.

סוגי עדשות מגע נוספים:

עדשות מגע סקלרליות (Scleral) הן עדשות קשות נושמות מתקדמות המותאמות בד"כ למטופלים הסובלים מקרטוקונוס, יובש קבוע ומותאמות לאחר ניתוחי קרנית. העדשה נחה על הלובן (סקלרה) והלחמית במקום על הקרנית והקוטר שלה גדולות מעדשות קשות רגילות אחרות ובכך הן מכסות את לובן העין.

עדשות מגע אורטו קיי (Ortho K) – אלו עדשות מגע המיועדות לטפל בבעיה של קוצר ראיה במבוגרים וילדים. את העדשות מרכיבים בלילה בזמן השינה ובבוקר מוציאים אותן ונהנים מראיה טובה ללא צורך בעדשות או במשקפיים. בזמן הרכבת עדשות אורטו קיי בלילה הן למעשה משנות את הקמירות של קרנית העין ומביאות אותה לקמירות הנכונה שמאפשרת ראיה חדה – ללא צורך בשימוש במשקפים, עדשות מגע או ניתוחי לייזר.

עדשות מגע קוסמטיות – הן נקראות עדשות קוסמטיות אך אינן עדשות מגע רגילות עם צבע לצורכי יופי אלא עדשות מיוחדות המותאמות לצורך הסתרה של פגם בעין או לצורך שיפור בתפקוד הראייה. מדובר לרוב בעדשה קבועה המיועדת להרכבה של שנה ומצריכה טיפול יום-יומי של הסרה ניקוי וחיטוי. הן עשויות מחומר סיליקון בעל תכולת נוזל הנעה בין 38%-60%. חומר גלם זה מאפשר מעבר של חמצן לקרנית, שומר על לחות העיניים לאורך זמן ומאפשר נוחות מקסימלית עבור מרכיב העדשות.

 

 

 

 

צרו קשר וקבלו בדיקת התאמה ללא התחייבות

74e13e83-9518-47b0-864e-20f1bdae34b7
דילוג לתוכן