טיפול והתאמת אמצעים לראייה ירודה – עושים באופטיקה פנורמה!

כבדי ראייה הם אנשים אשר סובלים מליקוי ראייה חמור בשתי העיניים אשר אינו ניתן לתיקון בעזרת משקפים קונבנציונליים או עדשות מגע. כבדי ראייה סובלים מחדות ראייה ירודה (מתחת ל – 6/30 בכל עין ),אף על פי שעדיין יש לה יכלה ראייה מסוימת ראייתם לקויה בצורה משמעותית ופוגעת ביכולת התפקוד היום-יומי שלהם (זיהוי פרצופים ,קריאת כתוביות בטלוויזיה, קריאת עיתון/ספר וכד').

הבעיה יכולה להיות בכל גיל אך בעיקר אופיינית בגיל השלישי (מעל גיל 60),כחלק מהתופעות שקורות עם התקדמות הגיל וכן בשל מחלות שונות בעיניים שיכולות לגרום לנזק בעצבי הראייה או למחלות הקשורות לרשתית העין.

אחת המחלות היותר נפוצות היא ניוון מקולרי של הרשתית (AMD) שגורם לנזק לאזור הראייה המרכזית. קיימות מחלות נפוצות נוספות שעלולות להוביל לראייה ירודה כגון: גלאקומה, סוכרת וכן מחלות תורשתיות שונות שעלולות להתפרץ בשלבים שונים של החיים.

גם ילדים עלולים לסבול מראייה ירודה ,למשל במקרים של פגות, ניסטגמוס, חוסר התפתחות של עצב הראייה ,מחלות תורשתיות, פציעה וכד'

השפעות אופייניות של ראייה ירודה

  • ירידה משמעותית ביכולת לקרוא מקרוב ורחוק
  • עיוות התמונה הנראית, או ראייה חלקית של אותה תמונה
  • צמצום בשדה הראייה
  • ראייה כפולה
  • קושי להבחין בין צבעים

שיקום ראייה ירודה על ידי אופטומטריסט

כאשר דנים בשיקום ראייה ירודה, אין הכוונה להחזרת הראייה למצב שקדם למחלה, אלא לשימוש מיטבי בשרידי הראייה הקיימים. באופטיקה פנורמה ננסה לסייע לכבד הראייה בתפקודים היום-יומיים אשר נעשו קשים יותר בשל הירידה בראייה.

פתרונות אופציונליים לכבדי ראיה

משקפי הגדלה לקריאה (מיקרוסקופיים) – משקפי הגדלה לקריאה הם משקפיים המשלבים מערכת אופטית אשר מותאמת לכבד הראייה ואשר כוללת תאורת לד עוצמתית. משקפיים אלה מאפשרים לכבד הראייה לקרוא את האותיות הקטנות בגודל גדול יותר מהקיים ועם תאורה חזקה וממוקדת על הטקסט. את ההגדלה אפשר להתאים בהתאם לצרכיו של כבד הראייה החל מ-1.5 ועד פי 16.

משקפיים טלסקופים – משקפיים טלסקופים מאפשרים לכבד הראייה להגדיל בצורה קיצונית את העצמים השונים אשר נמצאים במרחק רב לגודל גדול יותר. אפשר להשתמש איתם לצפייה בטלוויזיה, בהצגות, שלטים ברחוב, קונצרטים, זיהוי פנים ועוד.

מגדלות ידניות/עומדות – ניתן להחזיק ביד או להניח על האובייקט .אפשר להשיג בהגדלות שונות.

מערכת הגדלה אלקטרונית (טמ"ס) – מכשיר אלקטרוני בעל מסך בגדלים שונים שבו ניתן לשלוט בצבע האותיות, כמות האור וגודל הטקסט שעל המסך. המערכת מגדילה את החומר שרוצים לראות לגודל הרצוי על המסך וכך אפשר לראות טוב יותר. דרך המערכת אפשר לקרוא עיתונים, ספרים, מכתבים ואף לראות תמונות.

באופטיקה פנורמה נשמח לסייע לסובלים מראייה ירודה למצוא מגוון פתרונות הן לבעיות ראייה מקרוב והן מרחוק, שיעזרו בתפקוד היום-יומי ושיביאו לשיפור באיכות חייכם וכל זאת על ידי בדיקת ראייה מקיפה שתבוצע על ידי האופטומטריסטים המומחים של אופטיקה פנורמה.

צרו קשר וקבלו בדיקת התאמה ללא התחייבות

74e13e83-9518-47b0-864e-20f1bdae34b7
דילוג לתוכן